do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
O nas

Vicher - O NasVICHER to marka ubraniowa dla kobiet, która opiera się na wartościach wolności i kobiecości. To romantyczne, a zarazem nowoczesne ubrania, kunsztownie wykończone. W naszych projektach odsłaniamy nowy sens zmysłowości i kobiecości.

Nasza koncepcja kreatywna to zarówno dziewczęcy styl boho, jak i nowoczesne kobiece ubrania, które są trochę sentymentalne, ale także takie, w których da się żyć, a więc praktyczne. Tworzymy świeży kobiecy look, zmysłowy w nieoczywisty sposób. Podkreślamy kobiecą stronę, ale z chłopięcą cząstką, którą każda z nas w sobie nosi. Kochamy niedoskonałą doskonałość.

Staramy się nadać naszym ubraniom nieco "ulicznego" sznytu, ale również wyrafinowania - stąd w naszych kolekcjach znajdziecie misterne wykończenia oraz szlachetne tkaniny, często zaklęte w jedwabnej nitce.

Nasz duch - to bycie szczęśliwą, tu i teraz, niczym nie ograniczoną. Ubrania mają być częścią celebracji tej chwil. Kolekcje, które projektujemy są pełne emocji, szczere i delikatne. Nasze modowe DNA cały czas ewoluuje, ale wierne pozostajemy takim wartościom jak: nonszalancja, wolność, nienachalna zmysłowość, niezależność.

Wysoka jakość tkanin jest bezwględnym atutem naszej marki. Często same projektujemy tkaniny. Stawiamy nie tylko na perfekcyjne jakościowo materiały, ale także na idealne przeszycia. Zanim dany model wejdzie do produkcji, uparcie go testujemy, poprawiamy, przeszywamy po kilka razy, by wszystko co dostanie nasza #vicherGIRL, było idealne.

W kolekcjach wykorzystujmy szlachetne tkaniny jak i dzianiny, zwracając dużą uwagę na ich dobry gatunek i praktyczność. Wszystkie kolekcje powstają w polskiej szwalni z najwyższej jakości tkanin z Włoch i Francji.

Nasze ubrania to przede wszystkim niezwykle kobiece, zmysłowe sukienki, w licznych odsłonach właściwie dla każdej sylwetki, zadziorne i modowe kombinezony, a także dopracowane w detalu płaszcze, poncha, marynarki i żakiety świadczące o jakości i wysokim krawiectwie.

VICHER tworzą trzy kobiety – Inez, Kasia i Anna - mamy, żony, superwomenki, a co najważniejsze siostry #siostryVICHER. To właśnie w więzach krwi tkwi nasza siła i pasja do mody, którą zasiała w nas nasza babka Irena. Miłość do mody i specyficzny rys w naszych modowych projektach wzrastał w nas i dojrzewał już od dzieciństwa. Przewrotnie, trochę inaczej niż wszyscy, estetyki uczyłyśmy się w... klasztorach od Krakowa po Francję, spędzając długie i piękne wakacje u Cioci, która jest zakonnicą. Siostry uczyły nas szyć i haftować, i to wcale nie w szorstkiej atmosferze ;-) Minimalizm oraz bogactwo form, strzeliste gotyckie kościoły i małe, intymne drewniane kaplice, czerń i biel, sacrum i profanum to kontrasty, które nas wykształciły. Czystość kolorów w neobarokowych wnętrzach, szelest tkanin na długich, białych korytarzach... Eklektyzm doświadczeń, form i faktur... Te wspomnienia potrzebowały emanacji i urzeczywistniłyśmy je w VICHER ❤.

Trzy kobiety, trzy siostry, trzy temperamenty - jednym słowem wulkan emocji i pomysłów:
Inez, miłośniczka francuskiej estetyki, paryskich apartamentów, makaroników i Simone de Beauvoir. Inspiracje i pomysły odnajduje wszędzie.

Dla Inez najważniejsze jest to, co może znaleźć po drugiej stronie lustra, przewrotna i niezwykła. Arte dirretore naszego VICHER. Prywatnie - mama trójki dzieci oraz doktorantka polsko-francuskich studiów. Uwielbia czerwone szminki, Yves Saint Laurent’a i francuskiego Vogue’a. Obecnie kończy Projektowanie Ubioru na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Kasia, od lat związana z designem, kreatywna i twórcza, zakochana w kubizmie i japońskim haiku. Do niedawna właścicielka i projektantka w dużej, rodzinnej firmie produkującej bieliznę damską na rynki polskie i europejskie. Poszukiwaczka doskonałych tkanin. Dla niej każda tkanina musi mieć coś ze sztuki, którą kocha i którą się pasjonuje. To ona popycha mechanizm VICHER do przodu. Mission immpossible w zakresie międzynarodowych konkursów, wystaw i eventów z obszaru designu. Mama trójki dzieci, jej miłością są kombinezony i buty. Obecnie kończy Projektowanie Ubioru na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Anna to piękny umysł VICHER. Nie uwierzycie, ale Anna uwielbia tabelki, cyferki i Excela… Z wielką pasją wykonuje to, czego nie ogarnia umysł Kasi i Inez, czyli budżetów, faktur, rozliczeń… Anna jest fit, kupuje lokalne produkty, czyta etykiety i zawsze jest punktualna ;) Kocha stare kamienice, piękne fotografie i długie, powłóczyste suknie. Wszędzie lansuje praktyczny minimalizm. Kieruje się zasadą less is more. Jest języczkiem u wagi w naszych projektach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl