<
O nas

 

Vicher jest kobietą:) a właściwie kobietami, Siostrami - intelektualnie zakorzenionymi we francuskiej bohemie, zakochanymi w sztuce, zainspirowanymi metodologiami designu. Tworzymy projekty dla kobiet oparte na wartościach wolności i kobiecości. W projektach podkreślamy osobowość i indywidualizm naszych #vicherSIS. Chcemy, by w naszych ubraniach kobiety czuły się piękne i wolne :) Jesteśmy siostrami z krwi i kości i to z pewnością  nasz rodzinny habitus przyczynił się do tego, że tworzymy markę, którą pokochały wolne od ograniczeń i otwarte na modę kobiety. 

Nasza koncepcja kreatywna to nowoczesny styl boho, któremu wyrafinowania dodają tkaniny z autorskimi ilustracjami. Tworzymy świeży kobiecy look, zmysłowy w nieoczywisty sposób. Kolekcje, które projektujemy są pełne emocji, szczere, przewrotne. Podkreślamy kobiecą stronę, ale z chłopięcą cząstką, którą każda z nas w sobie nosi. Kochamy niedoskonałą doskonałość.. 

W kolekcjach znajdziecie romantyczną lekkość, zmysłowść, nonszalanckie łączenie faktur i kolorów, a także bezkompromisowść wobec tkanin i wykonania.

Nasz duch - to bycie szczęśliwą, tu i teraz. Ubrania mają być częścią celebracji tej chwil.

VICHER tworzą trzy kobiety – Inez, Kasia i Anna - superwomenki,mamy, żony, a co najważniejsze siostry #siostryVICHER.  Miłość do mody i specyficzny rys w naszych modowych projektach wzrastał w nas i dojrzewał już od dzieciństwa. Przewrotnie, trochę inaczej niż wszyscy, estetyki uczyłyśmy się w... klasztorach od Krakowa po Francję, spędzając długie i piękne wakacje u Cioci, która jest zakonnicą. Siostry uczyły nas szyć i haftować, i to wcale nie w szorstkiej atmosferze ;-) Minimalizm oraz bogactwo form, strzeliste gotyckie kościoły i małe, intymne, drewniane kaplice, czerń i biel, sacrum i profanum to kontrasty, które nas wykształciły. Czystość kolorów w neobarokowych wnętrzach, szelest tkanin na długich, białych korytarzach... Eklektyzm doświadczeń, form i faktur... Te wspomnienia potrzebowały emanacji i urzeczywistniłyśmy je w VICHER ❤.

Trzy kobiety, trzy siostry, trzy temperamenty - jednym słowem wulkan emocji i pomysłów:
Inez, miłośniczka francuskiej estetyki, paryskich apartamentów i Simone de Beauvoir. Inspiracje i pomysły odnajduje wszędzie. Dla Inez najważniejsze jest to, co może znaleźć po drugiej stronie lustra, przewrotna i niezwykła. Arte dirretore naszego VICHER. Prywatnie - mama trójki dzieci, ukończyła polsko-francuskie studia doktoranckie, autorka kilku recenzowanych artykułów. Uwielbia czerwone szminki, Yves Saint Laurent’a i francuskiego Vogue’a. Ukończyła Projektowanie Ubioru na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Kasia, od lat związana z designem, kreatywna i twórcza, zakochana w kubizmie i japońskim haiku. Do niedawna właścicielka i projektantka w dużej, rodzinnej firmie produkującej bieliznę damską na rynki polskie i europejskie. Poszukiwaczka doskonałych tkanin. Dla niej każda tkanina musi mieć coś ze sztuki, którą kocha i którą się pasjonuje. To ona popycha mechanizm VICHER do przodu. Mission immpossible w zakresie międzynarodowych konkursów, wystaw i eventów z obszaru designu. Mama trójki dzieci, jej miłością są kombinezony i buty. Absolwentka Katedry Projektowania Ubioru na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Anna to piękny umysł VICHER. Nie uwierzycie, ale Anna uwielbia tabelki, cyferki i Excela… Z wielką pasją wykonuje to, czego nie ogarnia umysł Kasi i Inez, czyli budżetów, faktur, rozliczeń… Anna jest fit, kupuje lokalne produkty, czyta etykiety i zawsze jest punktualna ;) Kocha stare kamienice, piękne fotografie i długie, powłóczyste suknie. Wszędzie lansuje praktyczny minimalizm. Kieruje się zasadą less is more. Jest języczkiem u wagi w naszych projektach.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl